خانه تالار گفتگو آلزایمری درمان کشف شیوه ای نوین برای درمان آلزایمر

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #7127

  راه جدید درمان آلزایمر کشف شد

  آلزایمر در واقع نوعی اختلال عملکرد مغز است و به تدریج توانایی های ذهنی بیمار را کاهش می دهد. این بیماری را اولین بار پزشکی به نام آلویز آلزایمر تشخیص داد که غالبا در افراد بالای 65 سال رخ می دهد. آلزایمر از آن دسته بیماریهای ناشناخته ای محسوب می شود که هر دستاوردی در حوزه درمان آن در دنیای امروز خبرساز می شود و اکنون گروهی از محققان دست به کار بزرگی در این عرصه زده اند.facial glowing mask

  facial glowing mask

  تحقیقات جدید نشان می دهد نوعی پروتئین تغییر شکل یافته هنگام بروز آلزایمر مشکلاتی را برای سلول های مغز بیماران ایجاد می کند.

  پروتئینی به نام “تاو” به طور طبیعی در مغز وجود دارد و مسئول انتقال املاح و مواد غذایی به نورون ها و سلول های مغز است.
   
  زمانی که مشکلی در عملکرد این پروتئین ایجاد می شود، ظاهر پیچ خورده و در هم تنیده به خود می گیرد. در چنین شرایطی پروتئین تاو نمی تواند به خوبی مواد را جابه جا کند و باعث مرگ سلول های عصبی می شود.
   
  این شکل سمی پروتئین تاو در واقع یکی از مشخصه های بیماری آلزایمر محسوب می شود. یکی دیگر از مشخصه های آلزایمر حضور پروتئینی به نام “بتا آمیلوئید” در مغز بیمار است.
   
  دانشمندان متوجه شده اند، با پیشرفت بیماری آلزایمر، پراکندگی و در هم تنیدگی پروتئین های تاو و بتاآمیلوئید طی یک الگوی قابل پیش بینی و مشخص تشدید می شود.

  آلزایمر

  راه جدید درمان آلزایمر کشف شد

   
  محققان دانشگاه کلمبیا با بررسی موش های آزمایشگاهی دریافتند پروتئین های تاو از طریق فضای بین سلولی از یک نورون به نورون دیگر جابه جا می شوند.
   
  “کارن داف”، سرپرست تیم تحقیقاتی در گزارشی عنوان کرد:با آگاهی از چگونگی گسترش و پراکندگی پروتئین های تاو می توانیم مانع حرکت آن ها از یک نورون به نورون دیگر شویم و از گسترش بیماری به سایر نقاط مغز جلوگیری کنیم.
   
  این تیم تحقیقاتی با بررسی حرکت پروتئین در سیستم عصبی موش ها متوجه شد، نورون ها پروتئین تاو را به فضای بین سلولی ترشح می کنند. پروتئین ها در این فضای مایع قرار گرفته و سرانجام توسط سلول های عصبی مجاور جذب می شوند.
   
  محققان دانشگاه کلمبیا همچنین با استفاده از تکنیک های “آپتوژنتیک” (optogenetic) و “شیمی ژنتیک” (chemogenetics) دریافتند، افزایش فعالیت نورون ها باعث آزادسازی هر چه بیشتر پروتئین های تاو و متعاقباً مرگ نورون ها می شود.
در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.