‍     رئیس هیات مدیره انجمن آلزایمرخیریه امام جواد (ع) استان مرکزی گفت: با اقدامات و تمهیدات صورت گرفته در جریان شیوع کرونا از اواخربهمن سال گذشته تاکنون هیچ سالمندی در دومرکز نگهداری ما کرونا نگرفته اند.

محمودزارعی اظهارداشت:هم اکنون بیش 86 نفر از سالمندان وبیمارروانی مزمن در مراکز ما، نگهداری می شوند که با وجود تجمعی بودن این مراکز و احتمال بیشتر ابتلا به کرونا؛ ولی بدلیل رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی توسط پرسنل خدوم با انجام آزمایش و تست های مربوطه از موارد مشکوک، از ابتدای شیوع این ویروس هیچ مددجویی در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در این مراکز نداشته ایم.

وی اظهار کرد: طی تست های انجام شده از مددجویان که در مرکز نگهداری ساکن هستند، فقط دو نفرمشکوک به کرونا داشتیم که بلافاصله اقدامات قرنطینه ای برای آنها انجام شد .

وی با اشاره به اینکه رویکرد دولت حفظ کرامت انسانی و سلامت سالمندان است و در فرهنگ ایرانی – اسلامی است ما هم با مشارکت کمیته امداد استان مرکزی “طرح حامی “سالمند را برای سالمندان تنهای روستایی راه اندازی کردیم تا بلکه بتوانیم آنها را درروستا حمایت کنیم ودر مراکز پذیرش نشوند
و درهمان محل زندگی خود باهمکاری اهالی محل وحمایت مالی ماهانه ما دوران سالمندی را بالذت بردن درمحیط تولد وزندگی خودسپری نمایند

وی تصریح کرد : کسانی که در دوران زندگی شان تغذیه سالم و مناسب، تحرک کافی و روش درست زندگی را در پیش گرفته باشند در دوران سالمندی نیزضمن اینکه گرفتاربیماری آلزایمر نمی شوند، از سلامت و عمر طولانی برخوردارند.

وی ادامه داد : اما افرادی که در دوران جوانی و میانسالی دچار کم تحرکی ، تغذیه نامناسب ، استعمال مواد مخدر بوده و یا ارتباط عاطفی خوبی با دیگران نداشته باشند، در دوران سالمندی و در زمان شیوع بیماری هایی همچون آلزایمر آسیب پذیرترند.

زارعی گفت: ضد عفونی های مکرر، قرنطینه کردن موارد مشکوک، عدم اجازه ورود به افراد غیر مسئول، محدود کردن ملاقات ها و انجام آن با رعایت موارد بهداشتی و ممنوعیت پذیرش سالمند جدید را از جمله اقداماتی عنوان کرد که طی شیوع کرونا در مراکز نگهداری ما انجام شده است.
#انجمن_آلزایمر_استان_مرکزی
#مهربانی_اراکیا
#سالمندان_اراک
انجمن آلزایمرخیریه امام جواد (ع)