بازدید ریاست دانشکده توانبخشی و وهیئت همراه از بخش های مختلف انجمن آلزایمر استان مرکزی

در جلسه سه‌شنبه 27خرداد99که به دعوت و میزبانی انجمن آلزایمر استان مرکزی برگزار شده بود دکتر جلائی رئیس دانشکده توانبخشی، جناب آقای ترابی معاون آموزشی دانشکده و سرکار خانم بهشتی مدیرگروه کاردرمانی از قسمت های مختلف بازدید و پیرامون مسائل حوزه سالمندی و بیماری آلزایمر و همچنین بسترهای موجود برای همکاری بحث و تبادل نظر کردند.
دکترجلائی در حاشیه بازدید از کارگاه حرفه آموزی و تولیدات صنایع دستی مددجویان، حرفه آموزی را یک هدف مهم در حوزه توانبخشی خواند و ضمن تقدیر از مربی هنری و پرسنل همراه نوید برگزاری نمایشگاه تولیدات معلولین و توانخواهان را در آینده دادند.
ایشان افزود با راه اندازی بخش فیزیوتراپی کلینیک باغچه بان، دانشکده توانبخشی آماده ی ارائه خدمات در چهار حوزه ی فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، شنوایی شناسی و کاردرمانی در کلینیک های تابعه این دانشکده برای مددجویان و توان¬خواهان این مرکز می باشد.
در ادامه ی این بازدید سرکارخانم کربلائی مدیرعامل انجمن آلزایمر ضمن تبیین دستاوردهای این مجموعه و اهداف پیش رو به اقدامات این مرکز را در دوران شیوع ویروس کرونا و پیشگیری از ابتلای سالمندان و مددجویان به این بیماری بیان کرد.
وی افزود این انجمن پتانسیل های بالایی در حوزه های پژوهشی و تحقیقاتی دارد که با توجه به روند روبه رشد سالمندی در استان یک نیاز ضروری برای اعمال سیاست های پیشگیرانه و مدیریتی می باشد.
ترابی معاون آموزشی دانشکده با رضایت از وضعیت این مرکز، شرایط را برای همکاری¬های آموزشی و انعقاد تفاهم نامه هایی به منظور برگزاری دوره های کارآموزی و حضور دانشجویان مناسب دانست.
در ادامه ی این جلسه رضا پریور عضو هیئت مدیره و مسئول برگزاری دوره های پیشگیری از آلزایـمر این انجمن با بیان آمادگی همکاری های آموزشی-پژوهشی با دانشکده، آلزایمر را بیماری پرهزینه و مهلک سالمندی خواند و نیاز به آموزش و اطلاع رسانی همگانی را به منظور آگاهی بخشی و کاهش هزینه خانواده ها و مراقبین این بیماران ضروری دانست که تحقق این مهم با همکاری سایر ارگان¬ها به ویژه دانشگاه علوم پزشکی و دانشکده توانبخشی میسر خواهد بود.
در انتهای این جلسه دکتر جلائی ضمن ابراز خرسندی به منظور ارتباط و اشنایی با سازمانهای مردم نهاد حوزه بهداشت و درمان، برقراری و حفظ این روابط را جهت پیشبرد اهداف و رسالت دانشکده توانبخشی موثر دانست و برای ادامه همکاری و انعقاد تفاهم نامه ها برگزاری جلسات مستمر و ادواری را در دستور کار قراردادند.

🌸أحسِنْ کَما أَحْسَنَ اللّه إِلَیْکَ»
همچنان که خداوند به تو نیکى کرده نیکى کن.🌷

#سالمندان_اراک #آلزایمر_اراک
#انجمن_آلزایمر_استان_مرکزی
#مهربانی_اراکیا #خیریه_امام_جواد_اراک
#سالمندان_را_تنها_نگذاریم
#کمپین_ساخت_خانه_سالمندان

💜روابط عمومی انجمن آلزایمرخیریه امام جواد(ع)
@arakalz
@alzheimerarak
alza.ir سایت